پلمپ دفاتر قانونی در اصفهان

پلمپ دفاتر قانونی در اصفهان
پلمپ دفاتر قانونی در اصفهان

پلمپ دفاتر قانونی

پلمپ دفاتر قانونی چیست؟

کلیه تاجرین و دارندگان شرکت های حقیقی و حقوقی به ثبت رسیده در اداره اسناد موظفند  به منظور حسابرسی دقیق در اسفند ماه هر سال به اداره ثبت مراجعه کرده و برای اخذ دفاتر تجاری سال آینده و پلمپ دفاتر قانونی خود اقدامات لازم را انجام دهند.

. این دفاتر تجاری شامل دفتر روزنامه , دفتر کل , دفتر دارایی و دفتر کپیه می باشد که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

دفتر روزنامه : دفتری است که تاجر یا فعال اقتصادی باید تمامی خرید و فروش ها و حساب های روزانه از قبیل دریافتی ها و پرداختی های خود را وارد آن نماید.

دفتر کل : دفتر کل دفتری است که باید تاجر یا فعال اقتصادی کلیه حساب های مالی اعم از خرید و فروش و بدهکاری و بستانکاری های خود را به صورت تقسیم بندی شده و هفتگی وارد آن نماید.بدین ترتیب تاجر در پایان هفته با مراجعه به آن از میزان مطالبات و بدهی های خود مطلع می شود.

دفتر دارایی: دفتری است که تاجر باید در پایان هرسال ریز دارایی منقول و غیر منقول و بدهی ها و مطالبات مالی خود را در آن به ثبت برساند.

دفتر کپیه:دفتر کپیه دفتری است که تاجر باید تمامی مراسلات , مخابرات و صورت حساب های خود را به ترتیب تاریخ در آن وارد نماید. البته دفاتر کپیه به این شکل دیگر رواج نیست و روش های نوین نگهداری صورت حساب ها و مکاتبات جایگزین آن شده است.

این دفاتر باید به صورت دقیق و جز به جز و بدون قلم خوردگی کامل گردد و در پایان سال مالی به همراه اظهارنامه مالیاتی به اداره دارایی تحویل داده شود. تا مورد تایید کارشناسان اداره ثبت و دارایی برسند .

کلیه تاجرین و دارندگان شرکت ها و موسسات تجاری باید قبل از پایان سال جاری برای پلمپ دفاتر قانونی سال 97 خود اقدام نمایند.

برای اخذ اطلاعات بیشتر در این رابطه و انجام پلمپ دفاتر قانونی سال 97 در اصفهان با دفتر ما تماس حاصل فرمایید.

   09134744185    03136671735

 

 

 

انجام کلیه خدمات حقوقی توسط بهترین وکیل اصفهان  : 09134744185

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *